Časté dotazy

Co je Cambridge Weight Plan?

Ucelený výživový program vedoucí ke změně životního stylu. Produkty Cambridge Weight Plan obsahují vysoce hodnotné bílkoviny a minimum tuků. Tři porce denně obsahují 99% vitamínů, minerálů a stopových prvků, které vaše tělo denně potřebuje. Nízký obsah sacharidů je klíč k úspěchu. Tělo ukládá energii ve dvou formách: jako tuky a jako sacharidy (v podobě glykogenu uloženého v játrech). Právě této zásoby tuků se chcete zbavit. Jako první začne tělo spalovat uložený glykogen. Teprve když je zásoba sacharidů spotřebována, začne využívat vlastní tukové rezervy. Malé množství sacharidů, které produkty Cambridge Weight Plan obsahují, přemění tělo ihned na energii. Vzhledem k tomu, že toto množství je nedostatečné, začne tělo využívat sacharidy z vlastních zásob. Přibližně po třech dnech (u někoho to může být dříve, u někoho později)  se zásoby glykogenu spotřebují a tělo začne využívat jiný zdroj energie, tedy vlastní tukové zásoby.

Situace, kdy dochází ke spalování vlastních tukových zásob, vám přinese několik výhod:

budete se cítit dobře
tělo bude chráněno proti ztrátě netučných tkání
pocit hladu se bude zmenšovat

Snížený pocit hladu vám usnadní překonat chuť na jídlo. Navíc, budete mít pocit, že vše máte pod kontrolou. Tyto přednosti a rychlý úbytek váhy vás podpoří v pokračování.

 

Co je to ketóza?

Cambridge Weight Plan program nabízí nutričně formulované produkty a obsahuje tak všechny výživné látky, které tělo každý den potřebuje. Tato kombinace vyvolá velmi slabou ketózu, která má pozitivní vliv na osobu, která je v programu. Potlačuje pocit hladu a dává pocit dobré nálady.

Ketóza je jiný název pro „spalování“ tuků. Jakmile tělo spotřebuje vlastní zásobu sacharidů, začne spalovat vlastní tukové zásoby. Ketogenní strava obsahuje malé množství sacharidů. Tělní tuk je štěpen na malé částečky mastných kyselin zvané ketony. Ketony se pohybují po těle a dodávají energii tkáním. Cambridge Weight Plan byla formulována tak, aby obsah sacharidů byl minimální a stačil pouze na okamžitou spotřebu a nikoli k uložení. Sebemenší příjem nepovolených sacharidů může tuto velmi slabou ketózu porušit a vézt ke vzniku tzv. plateau (hubnutí se zastaví) nebo zvýšení váhy.

Slabá ketóza není škodlivá, naopak zajistí tělu potřebnou energii štěpením tuků a chrání svalová vlákna a vitální orgány v těle. Do ketózy se tělo dostane při spotřebě méně než 50g sacharidů denně.

Test na ketózu je jednoduchý test moči. Kontrolní papírky lze zakoupit v kamenných i internetových lékárnách.

Co je to viscerální tuk?

Je to nebezpečný tuk v oblasti dutiny břišní, který je původcem mnoha civilizačních onemocnění. Množství, kolik ho máte, vám dokážeme změřit na bioimpedančním přístroji InBody 270 v našich poradnách.

Co je to Just?

Švýcarská společnost, která se od roku 1930 zaměřuje na rovnováhu mezi vědou a přírodou, studiem bylin společně se starověkými terapiemi, v nichž Just znovuobjevil zdroje pohody a zdraví. Tyto zkušenosti jsou uplatňovány při vývoji nových výrobků s esenciálními oleji, které přináší řešení pro každodenní problémy milionů zákazníků firmy Just po celém světě a pomáhají žít zdravějším životním stylem.  Jedná se o společnost, která přistupuje ke zdraví osvědčenou přirozenou cestou – využívá blahodárných účinků přírody v harmonii s lidským tělem.

 

Co je to Nahrin?

Švýcarská společnost Nahrin vyrábí zdravé, kvalitní a zároveň také chutné produkty zdravé výživy a potravinových doplňků již více než 50 let. Firma neustále vymýšlí nové složení, zlepšuje příchutě a kvalitu již existujících produktů. Nahrin je jednou z předních společností na trhu se zdravými potravinami. Nahrin věnuje speciální pozornost výrobě nízkokalorických produktů s nízkým obsahem tuku, cukru a soli. Firma v souladu s přísnými standardy a speciálními metodami výroby zajišťuje zachování nutričních hodnot: vlákniny, vitamínů a minerálních látek ve svých výrobcích, což je bezpochyby její největší výhodou. Ročně se její sortiment rozšiřuje o 10 nových produktů. Dnes má společnost přes 100 produktů zdravé výživy a potravinových doplňků, mezi něž patří polévky, omáčky, koření, nápoje, koktejly a sirupy.

 

Co je synergický efekt v produktech Just?

Rostlinné extrakty jsou dohromady míchány tak, aby se dosáhlo nejlepšího možného využití jejich přírodní síly a vynikající snášenlivosti. Mícháním určitých bylin dochází k tomu, že jejich současným působením je výsledný účinek větší, než souhrn účinků jednotlivých složek.

 

Jak zabránit vypadávání vlasů a podpořit růst nových?

Basico – Zásaditá směs minerálních látek a stopových prvků. Koncepce pro úpravu kyselo-zásadité rovnováhy. Produkt ve formě prášku obsahuje minerální a stopové prvky, které jsou významným zdrojem vápníku, hořčíku, manganu, selenu, zinku, železa a mědi, a obsahuje draslík. Kombinace látek chrání buňky před oxidativním stresem, snižuje míru únavy a vyčerpání, podporuje správnou funkci imunitního systému a přispívá k normálnímu energetickému metabolismu. Vápník přispívá k normální funkci trávicích enzymů, hořčík podporuje elektrolytickou rovnováhu a zinek přispívá k normálnímu metabolismu kyselin a zásad. Zabraňuje vypadávání vlasů a podporuje jejich regeneraci.
Doporučené denní dávkování: 2x denně 1 čajovou lžičku (2 g) rozpuštěnou ve vodě nebo džusu, zamíchanou v jogurtu, tvarohu či müsli.

Co doporučujete jako prevenci chřipky a nachlazení a když už to přijde?

S příchodem podzimu náš imunitní systém pracuje na plné obrátky, protože musí čelit útokům různých bacilů a virů. Tymiánový krém Vám posílí imunitu, má protizánětlivé a antibakteriální účinky, uvolňuje hleny, snižuje horečku, léčí záněty dýchacích cest, kašel, bolest v krku atd. Tannen sirup Extrakty z lípy, fenyklu a smrku podporují normální funkci dýchacího systému. Extrakty z fenyklu podporují sekreci hlenu a extrakty z lípy pak podpoří jejich vykašlávání. Vitamin C ochrání buňky před oxidativním stresem a spolu s fenyklem podporuje normální funkci imunitního systému. Lípa i fenykl dále podporují detoxikaci.  Olej z jedle sibiřské se používá při nachlazení, chřipkách, kašli, rýmě, zánětech průdušek i dutin, bolestech v krku, chrapotu a astmatu. Když ještě použijeme Eukasol, jehož éterické oleje v čele s eukalyptem mají antibakteriální, antiseptické a uvolňující schopnosti máte skoro vyhráno. Všechny tyto produkty jsou účinné při prevenci i akutních stavech respiračních onemocnění, chřipek a nachlazení. Pomohou při vyčerpání, nespavosti i nervozitě.

 

K čemu je dobrý dýňový sirup?

Dýňový sirup s extraktem z dýňových semínek a pomerančovou příchutí. Kombinace látek obsažená v sirupu podporuje vylučování vody z těla, přispívá k normální funkci močových cest a prostaty, a k normální plodnosti a reprodukci. Dále přispívá k normálnímu trávení, normálnímu stavu pokožky a normální funkci imunitního systému. Sirup je významným zdrojem zinku a vitaminu E. Vhodný pro muže nad 45 let a při plánovaném rodičovství.
Doporučené denní dávkovaní: 1 polévková lžíce (8 ml) 1x denně před jídlem samotného nebo ve vodě rozpuštěného sirupu. Před použitím protřepat!

 

Jak časté jsou konzultace s poradcem v redukčním programu?

Ze začátku budete chodit na konzultace po deseti dnech, později každé dva týdny podle dosahovaných výsledků. Kontroly jsou nutné proto, aby se odhalily případné chyby v programu, úbytek tuků a také kvůli podpoře a motivaci k redukci a změně životního stylu.

 

Budu jíst i běžné potraviny?

Ano, v programu Cambridge Weight Plan zle zařazovat běžné potraviny od prvního kroku. Podrobnosti najdete v tabulce kroků Cambridge Weight Plan.

 

Nebudu mít jo-jo efekt?

V případě, že budete dodržovat program Cambridge Weight Plan od začátku až do konce tak, jak je předepsaný, dokončíte stabilizační fázi, během které si osvojíte nové stravovací návyky a nevrátíte se ke svým dřívějším stravovacím návykům, k jo-jo efektu nedojde.

 

Jaká jídla CWP nabízí?

V nabídce jsou ovesné kaše s různými příchutěmi, rýžová kaše, krémové polévky, těstovinová jídla, smoothie a různé druhy koktejlů vč. bezlaktózových. Ovocné příchutě k přípravě lahodných nápojů, zeleninový vývar, pěna k výrobě pudingu, čistá vláknina a několik druhů tyčinek.